Navigation X
ALERT
Click here to register with a few steps and explore all our cool stuff we have to offer!

cracked.io | Best Forum Around | Free Premium Accounts




 47521

Zasto kripto?

by Hax_Witcher - 20 April, 2022 - 08:45 AM
This post is by a banned member (Hax_Witcher) - Unhide
405
Posts
65
Threads
2 Years of service
#1
Ne znam mnogo o kripto valutama pa me interesuje zasto 90% ovih prodavaca na ovom forumu i slicnim njemu uglavnom samo prihvataju kripto valute?

Moja predpostavka je anonimnost ali :
Koliko znam na svim mjenjacnicama gdje bi mogao kripto prebaciti u stvarni novac i podici potrebno je dostaviti svoje licne podatke, i samim tim anonimnost ne postoji zna se ko je isplatio novac sa kog kripto racuna, osim ako na neki nacin laziraju te informacije. 

Druge benefite koristenja kripto valute ja ne vidim. 

Ako grijesim slobodno me ispravite  kek
LEAVE A LIKE FOR MORE LEAKS
[Image: 68747470733a2f2f63646e2e646973636f726461...752e676966]
This post is by a banned member (pewdiepie) - Unhide
This post is by a banned member (Hax_Witcher) - Unhide
405
Posts
65
Threads
2 Years of service
#3
Dosad nisam negdje vidio da je moguce napraviti wallet bez KYC verifikaciju i slicno tome.

Npr: 

Platim nekome sa za nesto u BTC i on me prevari imam njegovu BTC adresu predpostavljam da muriji nije problem pronaci cija je adresa, na kojem wallet-u se nalazi ili opet grijesim. 

npr bosanski bcx kada bi murija kontaktirala da li se kod njih nalazi na nekom walletu odredjena adresa i naravno ako da cija je adresa, stvar rijesena lopov uhvacen.

I ako se adresa moze npr obrisati sigurno se arhivira negdje stara itd. 

Mislim da anonimnost ne postoji, sve je samo stvar da li se hoce otkriti ko stoji iza neke prevare ili ne.


Nadam se da ne grijesim mnogo.
LEAVE A LIKE FOR MORE LEAKS
[Image: 68747470733a2f2f63646e2e646973636f726461...752e676966]
This post is by a banned member (aeezy) - Unhide
aeezy  
Supreme
3.783
Posts
1.192
Threads
4 Years of service
#4
BTC I jeste kriptovaluta gdje ti prilikom slanja ne znas ni kome si poslao ni ko je dobio novac. Znači obojica ostajete anonimni, ne zna se čiji je wallet na koji si poslao novac, a ni onaj što je dobio novac ne zna od koga je dobio. Također ukoliko pogriješiš slanje novca, tj. pošalješ na pogrešnu adresu uradio si money burning, u biti ti je novac "propao" jer nema nikakvih mogućnosti da se povrati ta transakcija ili da se chargeback-uje novac.

Vidim spominješ BCX. BCX-a ne interesuje otkdu tebi tolika suma novca, oni svoju proviziju uzimaju i isplaćuju ti pare, u BiH jošuvijek nema krim policije, a također nemaš ni zakona za kriptovalute stoga šta god da uradiš i koliko god da digneš ne možeš saznat identitet osobe koja ti je poslala novac i identitet kojoj si poslao novac.
Ready to master cryptocurrency and join a thriving community of enthusiasts | Join CryptoCrest now for expert guidance and comprehensive education! [JOIN NOW]


My wallets
BNB Smart Chain:
 0x4a813360616d10e2f0209bfa9ebd15f5f7aeb1d8
BTC: 17A8Mg3L2N2idc8NUe2BDKMwJdDp1PgyLP
LTC: LKHNMazWsipQrCWdRzmxDkZ7BAyefDwbCT
ETH: 0x4a813360616d10e2f0209bfa9ebd15f5f7aeb1d8
USDT: TRXNdTD8Euj5CHy4kF8ZBY8uAxRjgJT8SD
This post is by a banned member (Hax_Witcher) - Unhide
405
Posts
65
Threads
2 Years of service
#5
Hvala na objasnjenju , ali uzet cu za primjer ostetis ovu kompaniju OLX.ba za 2000 evra, mislis da ne bi kontaktirali nadlezne organe, a oni zatim prvo bcx, coinsbase itd da se pronadje na cijem je valetu odredjena adresa. U zakone se ne razumijem ali prevara je prevara i takodje postoji u BIH policija za visoko tehnoloski kriminal.

Sve je u tome da li ce servis kod kojeg imas wallet odati tvoje podatke ili ne, a naravno da hoce zato i traze verifikaciju. Jedina olaksavajuca okolnost za npr prevaranta je sto proces pronalska cija je npr BTC adresa nije bas tako jednostavan i brz, ali svakako moguc.

Uglavnom moj zaključak je da si sa kriptovalutama anoniman sve dok te ne pokusaju pronaći. Da nema verifikacije e onda bi to bilo idealno, a ovako 50-50%.
LEAVE A LIKE FOR MORE LEAKS
[Image: 68747470733a2f2f63646e2e646973636f726461...752e676966]
This post is by a banned member (pewdiepie) - Unhide
This post is by a banned member (Hax_Witcher) - Unhide
405
Posts
65
Threads
2 Years of service
#7
Ja vjerujem da bi digli frku i za 50 evra, pratim sajt od samog pocetka, sve vise zatezu sa raznim glupostima samo da jadnom narodu uzmu i ono malo para sto imaju. 

Mislim da u slucaju da policija uz sudski nalog zatrazi informacije da ih kompanija ili korisnik interneta mora da im dostavi. 
Opet sad tu ima mnogo tih zezancija, medjunarodni pravni odnosi itd

Skoro je bila frka u BIH sa nekom popularnom aplikacijom za dopisivanje koja navodno stiti anononimnost , brisu se poruke itd pa su kriminalci koristili i kad je murija skontala, sve su podatke dobili, a onda krenuli redom da hapse. 

Dobro trenutno nema nista anonimnije od tih kripto valuta, ali 100% anonimnost ne postoji na netu.
LEAVE A LIKE FOR MORE LEAKS
[Image: 68747470733a2f2f63646e2e646973636f726461...752e676966]
This post is by a banned member (Cashin) - Unhide

Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
or
Sign in
Already have an account? Sign in here.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)