Navigation X
ALERT
Click here to register with a few steps and explore all our cool stuff we have to offer!



 29496

Web Hosting preporuka

by aeezy - 31 March, 2022 - 01:06 PM
This post is by a banned member (aeezy) - Unhide
aeezy  
Godlike
3.951
Posts
1.212
Threads
4 Years of service
#1
Pozz.

Možete li mi preporučiti balkanski hosting gdje mogu uzeti web hosting + free domen (TLDs)
Po mogućnosti da mogu uzeti oboje na jednom mjestu.

Prednost Srbija Pepelove
DuoPlus Cloud Phone
Provides cloud phone services for overseas social media marketing (such as TikTok, WhatsApp, etc.), allowing users to operate multiple cloud phones and manage multiple social media accounts from a computer without the need to purchase multiple physical phones.
Use my code: aeezycio
This post is by a banned member (zekka9) - Unhide
zekka9  
Registered
20
Posts
6
Threads
2 Years of service
#2
Sto trazis domaće? Zbog domene?
SOON[Image: zka.gif]
This post is by a banned member (aeezy) - Unhide
aeezy  
Godlike
3.951
Posts
1.212
Threads
4 Years of service
#3
(This post was last modified: 31 March, 2022 - 02:00 PM by aeezy.)
domena će svakako biti .org, ali sam gledao web prostor na našem prostoru radi csgo fastdl-a (da bi što brže skidalo igračima modele, mape, itd...) i databaze (sva statistika, banovi, administracija je u sql formatu) da bi što brže radilo i imao što manji ping (ms).


Ali ako imate neki prijedlog otvoren sam za sve, samo neka je sve na jednom mjestu... i da uz prostor dobijaš free domen (znaci da je ne placam)

npr.  našao sam na leftor.ba prostor sa besplatnom domenom ali ne znam kakav je hosting...
a na unlimited.rs moram platiti domen i prostor posebno i znam da je oke po pitanju pinga
DuoPlus Cloud Phone
Provides cloud phone services for overseas social media marketing (such as TikTok, WhatsApp, etc.), allowing users to operate multiple cloud phones and manage multiple social media accounts from a computer without the need to purchase multiple physical phones.
Use my code: aeezycio
This post is by a banned member (Hax_Witcher) - Unhide
407
Posts
66
Threads
2 Years of service
#4
www.global.ba

Licno nisam radio sa njima, znam samo da dugo godina rade na ovim prostorima, google recenzije su dobre.
LEAVE A LIKE FOR MORE LEAKS
[Image: 68747470733a2f2f63646e2e646973636f726461...752e676966]
This post is by a banned member (Cashin) - Unhide
This post is by a banned member (pewdiepie) - Unhide
This post is by a banned member (zekka9) - Unhide
zekka9  
Registered
20
Posts
6
Threads
2 Years of service
#7
Sto se tice bosne, leftor preporucujem
SOON[Image: zka.gif]
This post is by a banned member (aeezy) - Unhide
aeezy  
Godlike
3.951
Posts
1.212
Threads
4 Years of service
#8
(This post was last modified: 01 April, 2022 - 08:39 AM by aeezy.)
(31 March, 2022 - 04:52 PM)pewdiepie Wrote: Show More
(31 March, 2022 - 01:06 PM)aeezy Wrote: Show More
Pozz.

Možete li mi preporučiti balkanski hosting gdje mogu uzeti web hosting + free domen (TLDs)
Po mogućnosti da mogu uzeti oboje na jednom mjestu.

Prednost Srbija Pepelove
Želiš za igrice sajz tjs hosting da odrzavas ili privatno?

Ne ne, imam 3 CSGO Servera (AWP Only, Public, Retake) i na svakom serveru imam npr. Custom modele, Round End Sounds, itd gdje mi prvi prvom connectanju treba da skine te fajlove (za to mi treba fastdl jer csgo nema podršku za skidanje direktno sa servera) tkd moram imat url odakle će skidati, također će se ta stranica koristiti kao informativni portal i online shop (npr može se kupiti VIP na serveru) i također mi taj prostor treba za gledanje banova (sourcebans), administracija (brisanje/dodavanje/editovanje itd...),  da sprema custom modele i statistiku u sql da bih što manje rasteretio server, ali mi treba dobra komunikacija od servera (koji je hostan u Srbiji) do web prostora (da ima što manju latenciju) da server ne bi kočio pri spremanju novih igrača itd...

Pogledat ću i ove ostale hostinge, hvala vam Pepelove
DuoPlus Cloud Phone
Provides cloud phone services for overseas social media marketing (such as TikTok, WhatsApp, etc.), allowing users to operate multiple cloud phones and manage multiple social media accounts from a computer without the need to purchase multiple physical phones.
Use my code: aeezycio

Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
or
Sign in
Already have an account? Sign in here.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)